Články
OPUŠTĚNÁ MÁMA - PETRA UČÍCÍ SE ŽÍT ZNOVU PO SCHODECH

 vloženo 25.2.2012 autor Petra, dodatek Zuzana

  

Jmenuji se Petra, je mi 35 let a ráda bych se s vámi podělila o svúj příběh. K pani Müllerové jsem přišla na pokraji svých sil, zlomená a vyčerpaná.
Stalo se mi toto: OPUSTIL MĚ MANŽEL. Jak blesk z čistého nebe mi sdělil,že už mě nemiluje a odchází ode mne. Byl to šok. 11 let manželství bez hádek, pro mne velmi spokojené, ba přímo pohádkové a najednou toto? Ve vteřině se mi zbořil celý svět! Nevěděla jsem co si myslet, co mám dělat. Začala jsem navštěvovat hodiny koučinku.
Neměla jsem tušeni co koučink je, ale tzv. tonoucí se stébla chytá - tudíž jsem do toho šla.

Celý článek...
 
ČTYŘI BARVY DUŠE PODLE MYERS-BRIGGS

vloženo 25.2.2012 autor Zuzana 

 

I zcela normální lidé se mezi sebou podstatně liší. To, co leží v samotném základě těchto našich odlišností, se tradičně nazývá temperamentemntem. Nové pojetí vnímání temperamentu připomíná spíše systém návyků, jakýsi spodní proud motivace,permanetní potřebu, která určuje naše chování.

Celý článek...
 
KOUZLO OSOBNÍHO KOUČOVÁNÍ

vloženo 25.2.2012 autorZuzana

 

Existuje nespočet lidí, kteří nemohou svůj život označit jako vyloženě nepovedený, špatný, ale přesto nejsou šťastní, ba ani spokojení: Chtěli by něco jiného, cítí potřebu změny, ale nevědí, jak na to, co s tím? V každodenním shonu jim připadá myšlenka, že si stále ještě mohou zvolit, jak svůj život prožijí, nereálná. Že by koučování bylo jen dalším „zaručeným receptem“ na happy live? Kouzlo osobního koučování spočívá v tom, že spojuje náš rozum a naše srdce...

Celý článek...
 
JÁ A FYZIKA: CO VLASTNĚ SAKRA VÍME?

vloženo 25.2.2012 autor Zuzana 

 

Když mě někdy v páté třídě obeznámili s faktem, že existuje odstředivá a dostředivá síla a pak se mě zeptali, na kterou stranu budu padat, když autobus zatočí doprava, nebyla jsem schopna najít odpověď jiným způsobem, než že jsem si danou situaci představila. Pak mi nebylo moc jasné, proč se mám učit fyziku, když „to vím“ sama od sebe. A začala jsem se řídit svými představami, které mají v základě fyzikální zákony. Tak mě fyzika připravila o kouzelný svět mého dětství.

Celý článek...
 
JÁ A MÉ EGO

 vloženo 25.2.2012 autor Zuzana 


Na rozdíl od jiných zemí, kde se psychologie vpasovala mezi medicínské obory, u nás se stále ještě studuje na filosofických fakultách. Přesto jí však, podobně jako v jiných zemích, chybí duchovní rozměr. V posledních letech však snahy o jeho nalezení mezi psychology sílí…

Celý článek...
 
NESNESITELNÁ TĚŽKOST BYTÍ

vloženo 25.2.2012 autorZuzana

 

Sebevražda je téma, které bývá bráno smrtelně vážně. Ale možná, že právě humor je to, co nás může zachránit před tímto typem duševního úpadku.

Celý článek...
 
POZITIVNÍ MYŠLENÍ

vloženo 25.2.2012 autor Zuzana 

 

Nejsilnější motivační prvek pozitivního myšlení je láska, a to nejen k bližnímu, ale hlavně k sobě samému. Pozvedněte si sebevědomí pozitivním myšlením a uvidíme, jak se váš život zlepší. Protože "pozitivní myšlení"  je cesta k příjemnějšímu životu.

Celý článek...
 
ASERTIVITA

vloženo 25.2.2001 autor Zuzana 

 

Asertivita je systém, který umožňuje člověku vychovanému v manipulativním prostředí nalézt sebeúctu a sebevědomí. Oboje potřebujeme k tomu, abychom se prosadili ve vnějším světě. Kde hledat? V sobě: Nejnovější teorie zabývající se lidským chováním hledají klíč ke spokojené osobnosti ve vnitřním životě každého z nás. Ne tedy již v naší materiální či pracovní úspěšnosti. A jak hledat? Jednou z možností je systém asertivity vzniklý podle práce M. J. Smithe Když řeknu ne, mám pocit viny. Autor chtěl původně jako terapeut pomoci svým klientům, které jejich rodina nenaučila přijmout zodpovědnost, a oni se pak v dospělém věku cítili být stále závislí na svém okolí, jako když ještě byli dětmi.

Celý článek...