OPUŠTĚNÁ MÁMA - PETRA UČÍCÍ SE ŽÍT ZNOVU PO SCHODECH

 vloženo 25.2.2012 autor Petra, dodatek Zuzana

  

Jmenuji se Petra, je mi 35 let a ráda bych se s vámi podělila o svúj příběh. K pani Müllerové jsem přišla na pokraji svých sil, zlomená a vyčerpaná.
Stalo se mi toto: OPUSTIL MĚ MANŽEL. Jak blesk z čistého nebe mi sdělil,že už mě nemiluje a odchází ode mne. Byl to šok. 11 let manželství bez hádek, pro mne velmi spokojené, ba přímo pohádkové a najednou toto? Ve vteřině se mi zbořil celý svět! Nevěděla jsem co si myslet, co mám dělat. Začala jsem navštěvovat hodiny koučinku.
Neměla jsem tušeni co koučink je, ale tzv. tonoucí se stébla chytá - tudíž jsem do toho šla.

První hodina se týkala osvětlování situace ve které jsem se nacházela. V druhé se už začalo s koučinkem. Musím přiznat, že první dvě hodiny mě dost psychicky vyčerpaly. Člověk o sobě dost přemýšlí a některé věci dost zraňují. Pochybovala jsem zda v tom pokračovat. Nevzdala jsem to a DOBŘE JSEM UDĚLALA.

Zlomová chvíle nastala, když mě paní Müllerová požádala, abych jí řekla:“Co pro SEBE můžete udělat ,aby jste byla šťastna?“ Stále jsme se točily do kola, protože já byla přesvědčená, že MANŽEL = ŠŤESTÍ a stále jsem se opakovala. Tak tudy cesta opravdu nevedla! Tak jinak - manžel s vámi nežije, vtudíž jste si partnerem sama pro sebe, byla by jste sama se sebou v tuto dobu šťastná? Můžu vám říct, že když jsem si sama sebe představila jako partnera - KATASTROFA! Uplakaná, lítostivá, zhroucená. Uvědomila jsem si to a řekla DOST! Můžu to přece změnit! Začala jsem se snažit a užívat si maličkostí,které mě činily spokojenou. Například jsem natřela starou lavičku, nechala si namontovat žaluzie o kterých jsem dlouho přemýšlela atd. Vlastně jsem se učila chodit po schodech jak malé dítě, pěkně pomaličku, ale jistě.
Nyní jsem spokojená a otevírá se mi nová budoucnost, mám chuť do života. Za to, abych takto začala přemýšlet může KOUČINK. JE TO FANTASTICKÁ METODA. Myslíte si, že nevíte jak danou situaci řešit, co si počít atd. . . . OMYL - víte to, ale potřebujete postrčit, aby jste na to přišli. Na koučinku vám neříkají co by jste měli nebo neměli udělat, přijdete si na to vy sami. Ráda bych poděkovala paní Müllerové, která mi pomohla najít samu sebe. Pootevřela mi vrátka do budoucnosti a netrápím se minulostí. MÁM CHUŤ JÍT DÁL . . .

(kombinace 4 jednohodinových a 4 dvouhodinových sezení během 3 týdnů)

 

MŮJ DODATEČNÝ KOMENTÁŘ:

Petra si během krátké doby našla nového přítele,  ale s tím jí vztah příliš nefungoval.  S dalším mužem žije už několik let.  Začala velmi schopně podnikat v souvislosti s malými dětmi. A její nové partnertsví se rozvíjí směrem k lásce, cítí, že je podporována. Zajímavé je, že změnila některé své původní zvyky a například se jinak obléká, zřejmě cítí, že její život už dnes naplňují jíné hodnoty. Tohle je z mého pohledu příběh o lidské transformaci, Petra je dnes někým zcela jiným, než, když jsem ji poznala...